Новости

Астрологија

Дневен хороскоп (31.10.2022)

ОВЕН

Напорната работа и реалниот пристап се главните квалитети кои ќе му помогнат на Овенот да ги постигне сите свои професионални цели. Особено успешна недела за вработените во Овен во производство, градежништво, архитектура и земјоделство. Финансиите ќе бидат задоволителни за оние Овни кои работеле чесно, биле разумни и правилно располагале со она што го имаат. Во личните односи, Овенот ќе ужива во стабилност и спокојство, а финансиската стабилност само ќе придонесе за опуштање.

БИК

За Бик, сите оние часови поврзани со сертификати, испити, проверки, регистрации и извештаи ќе бидат релевантни и успешни. Методологијата, организацијата, логиката и деталите ќе им помогнат на многу Бикови успешно да ги спроведат сите претходно планирани активности. Во деловната сфера се препорачува да се избегнуваат сомнителни трансакции и шеми, бидејќи веројатноста за загуба е доста висока. Што се однесува до личните односи, овде Бикот привремено ќе сака да одвои тајм аут или да го зголеми растојанието меѓу себе и саканата личност.

БЛИЗНАЦИ

Оваа недела на Близнаците ќе им донесе успеси и разочарувања, достигнувања и неуспеси во исто време. Некои Близнаци ќе се соочат со откажување на плановите поврзани со патување во друга земја. Се препорачува да внимавате на состојбата на вашиот имунолошки систем, бидејќи слабеењето на имунитетот во есен може да предизвика не само настинки, туку и вирусни инфекции. Осамените Близнаци ги имаат сите шанси да остварат ново романтично познанство, кое ќе обезбеди не само среќни моменти, туку и ослободување од ситност и конвенционалност, кои најчесто ја расипуваат ветувачката врска на Близнаците.

РАК

Раковите ќе добијат значаен подарок, на кој искрено ќе се радуваат. Во исто време, Раковите немаат потреба да анализираат, преиспитуваат или бараат скриено значење во она што се случува, туку едноставно уживаат во тоа. Повеќето Ракови ќе го подобрат својот животен стандард, а во професионалната сфера ќе бидат задоволни со нови работни места, профитабилни договори и понуди. Раковите ќе почувствуваат наплив на сила, енергија, физичка активност. Во личните односи, Раковите не треба да штедат на покажување топлина, грижа и восхит кон партнерот, реципрочните знаци на внимание ќе ги надминат сите очекувања. Раковите во врска можат да одлучат за важни и одговорни постапки – брак или раѓање на дете.

ЛАВ

Лавовите ќе се соочат со ситни страсти и искушенија, на кои, сепак, успешно ќе им одолеат. Привлечноста кон „несоодветна“ личност може да влијае на плановите на Лав, овие опасни и убави мачки ќе ја изгубат својата објективност, ризикувајќи да станат жртви на вешти манипулатори. Многу Лавови одеднаш ќе почувствуваат мало ранливо дете во себе, кое тешко се чува за себе. Ова може да предизвика „повлекување во себе“, во внатрешниот простор. Но, Лавовите нема да ја затворат вратата од оваа област зад себе, бидејќи ја чекаат помошта и поддршката од своите најблиски. Ново хоби или нова љубов може да ги излечи Лавовите не само од блузот, туку и од психосоматски болести во овој тежок период.

ДЕВИЦА

Повеќето Девици ќе мора да се занимаваат со семејни работи, поврзани не само со сопственото семејство, туку и со роднините. Професионалната сфера ќе бара од Девиците да преземат нови обврски, дополнителна одговорност, да започнат нов проект кој ќе донесе промени на подобро. Во нивниот личен живот, повеќето Девици чекаат значајни промени. Ќе биде можно да се искупат за минатите „гревови“, да се поправат грешките или да се простат старите поплаки. Осамените Девици ќе имаат можност да запознаат личност која им е блиска во поглед на животот, со која најверојатно подоцна ќе одлучат да ја поврзат судбината.

ВАГА

Речиси цела недела Вагите ќе бидат во светот на соништата и фантазиите, бидејќи ќе почне да доживува одредена „емоционална глад“. Факт е дека кога ќе се анализираат нивните чувства, на некои Ваги ќе им стане јасно дека повеќе сакаат да бидат сакани отколку да сакаат. Некои Ваги можат сами да дијагностицираат нарушување во исхраната, а психоанализата може да помогне. Финансиската ситуација ќе ги принуди Вагите да размислуваат за нови идеи или начини на заработка, меѓу кои можете да најдете доста остварливи идеи кои можат брзо да се спроведат.

ШКОРПИЈА

Скорпиите планираат „смиреност пред бура“, ќе се обидат да се затворат од надворешни влијанија, за да не ја изгубат стабилноста и да не се збунат. Потопувањето во себе, интензивната внатрешна работа ќе им даде на Скорпиите последователна можност да направат правилни и многу значајни постапки во надворешниот свет, да ги обноват своите животи, да донесат важна одлука. Скорпиите во врска ќе почувствуваат некое „ладење“ на чувствата кон партнерот, ќе ја зголемат оддалеченоста, што може да ги повреди партнерите и да предизвика нервоза.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот може да очекува успех во битката, постигнат со лична одлучност и храброст. Многу Стрелци конечно ќе можат да ги елиминираат конкурентите во деловното и романтичното подрачје. Големиот емотивен и енергетски ресурс ќе му помогне на Стрелецот да го брани своето мислење, да ги надмине сите моментални тешкотии и да ги одбие сите закани. На професионално поле, Стрелецот ќе покаже и лидерски квалитети, особено во оние области каде другите имаат мала контрола. Не е исклучено и подигање и успешно издигнување на скалилата во кариерата. Финансиската страна на животот особено ќе ги израдува Стрелците, кои се занимаваат со трговија. Во личниот живот, Стрелецот конечно ќе се чувствува како „ковач на сопствената среќа“. Добриот имунитет ќе му помогне на Стрелецот да се спротивстави на сите фактори кои предизвикуваат болест.

ЈАРЕЦ

Јарците ќе имаат можност уште еднаш да се убедат дека во животот треба да се потпрат само на себе, ниту една помош одозгора не е способна да ги реши тековните задачи и проблеми. И овде препораката за Јарците е да почекаат малку, да не форсираат настани, се уште не е време за промени. Подобро е да се справите со старите проблеми кои беа ставени настрана пред некое време. По циклусот на затемнување, емоционалната состојба на Јарците значително ќе се подобри, „сивата“ лента постепено ќе се менува во полесна.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе посветат една недела на грижата за роднините, решавањето на итните семејни прашања. Промени на подобро ќе дојдат кај речиси сите претставници на овој воздушен знак. И тука е многу важно да не се плашите од овие промени. Водолиите кои се кукавици или кои ги одложуваат одлуките може подоцна да жалат за пропуштената шанса. За Водолиите од деловниот свет, ќе има можност да започнат нов профитабилен проект, кој се занимава со креативност – да создаде нешто извонредно. Многу Водолии очекуваат позитивни промени во нивниот личен живот, вклучително и заздравување на старите рани на срцето, романтични судбоносни состаноци.

РИБИ

Неделата на Рибите ќе им донесе поволна и ефективна комбинација на работа и семеен живот, хармонија и среќа во овие области од животот. Плановите и надежите поврзани со работата се остваруваат, а успехот ќе ги следи оние Риби кои имаат добар тим. Враќањето на душевен мир и рамнотежа во животот ќе ги задоволи Рибите, а достојната материјална награда за работа ќе ви овозможи да направите долго планирани пријатни набавки. Односите со партнерите ќе достигнат ново ниво, а заедничките планови за во иднина ќе ве натераат да преиспитате некои приоритети во домаќинството.

Евротип
SNBROKER
To Top