Новости

Астрологија

Дневeн хороскоп (25.02.2021)

ОВЕН

Работа: Пробувате да ги исправите грешките кои сте ги направиле, во желба работата да ја завршите што порано.
Љубов: Емотивно сте незадоволни од односот, така да се дистанцирате од партнерот.

Здравје: Истрошени сте, одмор ви е неопходен.

БИК

Работа: Амбициозни сте и точно знаете што сакате. Поставувате јасни цели и рокови.

Љубов: На емотивно поле нема подобрување. Врската е совршена и свесни сте дека нема враќање.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Брилијантни сте на полето комуникации. Не случајно сте во преговарачкиот тим.

Љубов: Задоволни сте. Се прашувате дали е време да направите чекор напред и да го изненадите партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Задоволни сте од соработката со колегите. Ви се допаѓа што сите имаат различни идеи и си давате поддршка едни на други.

Љубов: Емотивно сте задоволни и во целос се посветени на другата половина.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Барањето на работа дало плод. Добивате шанса која не сакате да ја пропуштите.

Љубов: Задоволни сте од емотивниот однос и се посветувате во целос на другата половина која се чувствува сакано и заштитено.

Здравје: Стабилно здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Размислувате за работни решенија. Имате впечаток дека сите имаат добри страни, но и лоши. Ниту едно не ви делува добро.

Љубов: Емотивно сте презадоволни. Партнерот ги исполнува сите очекувања. Идејата за брак почнува да ве привлекува.

Здравје: Нервоза.

ВАГА

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Работата се одвива онака како што сте очекувала, а вие размислувате како да напредувате.

Љубов: Не сте задоволни од емотивниот однос, но немате сила за решавање на проблемите.

Здравје: Дишните органи се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Работа: Фрустрирани сте поради проблемите на работа. Немате повеќе сила да смислувате нови страгетии кои на крајот се покажуваат неуспешни.

Љубов: Партнерот ви пружа поддршка и чувство на сигуруност.

Здравје: Лесно се изморувате, и ви треба одмор.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте. Работите работа која ја сакате, а финансиска добивка дополнително ве стимулира.

Љубов: Во фаза на емотивна хибернација сте. Ниту нешто се случува, ниту вие работите нешто ситуацијата да се смени.

Здравје: Алергии се можни.

ЈАРЕЦ

Работа: Ја анализирате работната ситуација и одлуките кои сте ги донеле. Имате впечаток дека сте направиле некои ситни пропусти, па сега ги регулирате.

Љубов: Емотивно сте неисполнети и притоа немате идеја каде би можеле да запознаете нов партнер.

Здравје: Не сте расположени.

ВОДОЛИЈА

Работа: Фокусирани сте на финансии. Предност давате на обврските кои најбрзо ве носат до пари.

Љубов: Презадоволни сте од врската, но не сте подготвени за брак. Имате впечаток дека партнерот токму тоа го интересира.

Здравје: Проблеми со хормоните.

РИБИ

Работа: Не сте претерано сконцентрирани на работните обврски. Уморни сте од одговорност и стрес, а сакате љубов.

Љубов: Моментално нема промени на емотивното поле.

Здравје: Уморни сте и ви треба одмор.

GOLD
To Top