Новости

Астрологија

Месечен хороскоп за месец Февруари 2021 година

ОВЕН

Што и да правите, на почетокот на февруари ќе ви се чини дека ништо не ви оди во рака. Затоа и воздржете се од ризични чекори. До крајот на месецот ќе имате прилика да поправите сè. Првите денови нема да ви бидат особено поволни за љубов, но ако не избрзувате, до крајот на месецот ве чекаат многу уживања. Овој месец, доколку сте родители, вашите деца ќе можат да го вратат фокусот на едукацијата, а вашите професионални фронтови ќе бидат силни бидејќи ќе можете да ги постигнете сите ваши значајни работи, но запамтете – мора да избегнувате избрзани одлуки. Добро би било сега да размислите за партнерствата во вашиот живот, особено кога станува збор за семејните односи. Кога станува збор за љубовта, доколку сте зафатени, вашиот партнер ќе ве гледа кога ќе бидат заглавени и ова индиректно ќе ве направи далеку поодговорни. Оженетите луѓе ќе се најдат заглавени во сопствените обврски, но ова нема да го повреди вашиот однос. Здравјето на вашите деца може малку да ве вознемирува, особено внимавајте на нив. Чувајте ги коските.

БИК

Оптимисти сте, бидејќи нештата на работа се мирни и стабилни. Сепак, не престанувајте да се трудите за да останете успешни. Со саканата личност имате идиличен однос, а слободните Бикови ќе немаат многу време за љубов, поради другите обврски. Здравјето ви е добро, но по 15 февруари обрнете повеќе внимание на заболувањата на респираторниот систем. Ако планирате за деца, ова ќе биде „вистинското време“. Ако имате деца, нивните нови навики може малку да ве вознемируваат. Освен деца, вашиот брак ќе види и крута страна. Вашиот љубовен живот нема да цвета веднаш, но втората недела од месецот ќе добиете романтични чувства и кои можно е да ве променат како личност. Во врска со професионалниот живот и кариера, луѓето кои се дел од бизнисот ќе се соочат со некои загуби и може да се соочат со финансиски ограничувања, додека луѓето вклучени во секојдневната работа ќе мора да поминат низ големи промени што може да бидат тешки за нивно усвојување. Ако сте некој што е вклучен во учење или развивање на нови работи, ќе ви биде тешко да го добиете вистинското водство, но ова ќе биде за ваше добро.

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате динамичен месец, а сè што правите добива конкретна форма и контекст. Ќе имате и многу обврски, но тоа нема да ви претставува голем товар, знаејќи што ќе добиете на крај. Во љубовта сте среќни, па и малку занесени, но не заборавајте дека имате живот и надвор од врската. Овој месец, вашата небрежност ќе дојде на патот кон вашиот успех што се однесува на вашето образование и ќе мора да го вратите вашето внимание. На фронтови во кариерата, може да се забележат конфликти и не би било препорачливо да го менувате работното место. На деловните фронтови, нема да најдете добри зделки за купување и препорачливо е да почекате и да оставите работите да се решаваат стабилно. Доколку сте во брак, овој месец ќе ви донесе лекција за давање соодветно значење на вашата врска и почитување на напорите на вашиот партнер. За децата, ќе мора да бидете попријателски расположени кон нив за да влезете во нивната душевна состојба. Од средината на месецот па до март морате да се чувате од вируси и настинки.

РАК

Февруари ќе биде напорен месец, некој ќе се обиде да ве провоцира, а вие ќе се нервирате. Втората половина од месецот сепак, ќе биде доста подобра. Љубовната ситуација ви е како плима и осека, но свесни сте дека самите се доведовте до тоа. Подгответе издржано извинување до другата страна. Водете сметка и за исхраната, но и за уринарниот тракт, кој при променливо време ви е чувствителен. Доколку сте во брак, овој месец вашите деца ќе бидат зафатени со истражување на нивниот креативен аспект и ова ќе придонесе за нивните идни планови. Втората недела од месецот можеби не е поволна за лица во брак, но затоа, вашата врска ќе цвета бидејќи ќе се запознаете со другата страна на вашиот партнер. Ќе ве изненадат финансии – наеднаш ќе го добиете износот што го сметавте како загуба. Промоција или ново работно место ви се насмевнува овој месец –  но само по првата половина на месецот,  а дотогаш можеби ќе се чувствувате малку презаситени и нема да ви се допаѓа да работите во сегашната канцеларија.

ЛАВ

Февруари нема да биде лош за Лавовите, дури може и да се каже дека многу Лавови конечно ќе профитираат од досегашниот вложен труд. Сепак, нема да изостане ниту притисокот. Се отвораат многу љубовни можности, ново познанство или пак, прекинување на врска која веќе не ви одговара. Сакате љубов, но уште повеќе сакате авантура. Мрзеливоста ќе прескокне да предизвика одложување на многу работи, но добро е што младата генерација ќе го најде својот мир во духовноста. Може да си го подобрите угледот на вашето работно место овој месец, но исто така, барањето премногу пак, може да и наштети на кариерата. За деловни зделки, околината ќе биде добра, а најдобро е да ги одложите бизнис-патуваањата, бидејќи ѕвездите велат дека нема да ви донесат ништо добро, затоа мора да бидете претпазливи. Доколку сте во брак, ќе треба да бидете силна поддршка – ќе му помогнете на вашиот партнер да расте професионално ниво, а исто така, ова е среќен период за планирање потомство. Здравјето ви е сосема во ред.

ДЕВИЦА

Овој месец ќе ви биде доста интензивен, особено на поле на работата. Конечно ве ценат онака како што сте заслужиле и тоа навистина ќе ви годи. Љубовта ви е стабилна, можни се само мали стресни ситуации при крајот на месецот. Здравјето ви е многу добро, но сепак сте загрижени. Најдобро би било да направите систематски преглед, за да ви биде мирна главата. Средината на месецот ќе донесе расеаност за студентите бидејќи Месечина ќе ослабне. Додека целиот месец ќе биде стресен, за луѓето вклучени во партнерства, ќе се појават некои  спорови, но исто така, ќе се смират по некое време. Во љубовта, комуницирањето за вашите несигурности во вашиот љубовен однос ќе ви помогне да одржите добра врска. Оние во брак ги чека позитивен период, бидејќи и двајцата ќе покажете прифаќање еден за друг овој февруари. Најважното прашање за кое треба да се грижите е здравјето на вашите деца, затоа заштедете си малку време, и посветете повеќе внимание за нив. Февруари не држи многу во својот кош, но работите сигурно ќе се покажат позитивни на крајот.

ВАГА

До 15 февруари имате поволен развој на настаните на работа. Потоа, ќе чувствувате како да носите преголема одговорност на свој грб. Потребен ви е краток одмор. Љубовта ве инспирира, партнерот ви е особено наклонет, па затоа уживајте без да имате никаква грижа на совеста. Здравјето ви е малку чувствително, но тоа можете да го совладате со правилна исхрана и рекреација.  Некој влијателен ќе ви помогне да ја развивате вашата деловна активност и не смеете да ја губите надежта овој месец, во однос на стартувањето и почетоците. Вашиот партнер може да ве повреди споделувајќи работи кои можеби и не сте сакале да ги дознаете, затоа не „боцкајте“ ја ситуацијата. Физички поврзани со вашиот партнер пак, ќе си помогнете да се поврзете  уште подобро во бракот. Доколку имате деца, Вашата љубопитна природа ќе им помогне на вашите деца да се навикнуваат на се попрактично и логично учење.

СКОРПИЈА

Ќе имате доста тежок период, а тоа ќе ви оди на нерви. Можна е материјална добивка, но не доволно голема колку што ви е потребна. Ова ќе трае до средина на месецот, а потоа следува изненадувачки пресврт. Не се надевајте на многу поволна љубовна ситуација ако сте сингл. Ако сте во врска, ќе уживате во заедничките моменти. Внимавајте на хроничните тегоби и навреме земајте ја терапијата. Венера ќе ги испрати своите благослови за студентите овој месец, но последната недела сепак покажува мали одвлекувања, па студентите ќе се вознемират за испитите. Внимавајте на евентуална нерамнотежата помеѓу работата и семејството. Мора да ги заштитите вашите правни работи од непријателите на професионалните фронтови овој месец, а исто така, да ги чувате вашите картички близу до градите. Брачните парови ќе мораат да внимаваат на манипулативни луѓе околу нив. Вниманието ќе ви биде задржано од менталното здравје на вашите деца, иако нема за што да се грижите.

СТРЕЛЕЦ

Започнува долгорочен поволен период за вашиот хороскопски знак. Нема да имате потешкотии во ниту еден аспект во животот, а најмногу ќе ви годи финансиската стабилност. Имате и целосно разбирање за партнерот, нема да дозволите одредени проблеми да го нарушат вашиот однос. Имате добар апетит, па затоа внимавајте во текот на овој месец да не накачите многу килограми.
Ќе научите лекција за тоа како времето никогаш не треба да биде пречка за да научите нови работи. Луѓето кои сè уште се школуваат ќе добијат благодарност од нивните наставници, а исто така, децата што ги прават своите први чекори, во училиште ќе покажат развој. Кариерата нема да ве загрижува овој месец, но ќе мора да бидете сигурни каде ќе ги насочувате вашите напори. Не очекувајте или планирајте брзи движења во деловните активности овој месец, ама затоа ќе се додаде ново искуство, со учење, што ќе ви донесе подобар исход. Вашиот партнер ќе ви го преплави животот со љубов, но нивната нетрпеливост може дури и малку да ве изнервира. Мали несогласувања околу ситни прашања ќе влијаат на вашиот брак до крајот на втората недела. Бидете љубезни и трпеливи со вашите деца – тоа ќе им помогне да управуваат со надворешните промени.

ЈАРЕЦ

Ќе имате ситни непријатности на работното место, но во основа, февруари ќе биде доста мирен за вас. Крајот на месецот може да ви донесе поголем пресврт. Имате голема еротска енергија и сакате тоа да го покажете и докажете на својот партнер. Ви недостига малку внимание.  Вашиот голем интерес за учење странска култура ќе ви отвори нови хоризонти. Исто така, ќе бидете признати како некој достоен да ја насочува толпата во вистинската насока. Овој месец, треба да бидете јасни кога зборувате за вашите потреби и барања, ќе донесете хармонија во вашата кариера. Можеби нема да успеете во одредени работи на тоа поле, но она што ќе го научите нема да биде ништо помалку од богатство. Краткорочниот профит ќе ви тропне на вратата и мора да бидете предупредени за деловните работи со банките. Валентин ќе го погоди вашиот љубовен живот во средината на месецот и брачните парови ќе можат повторно да се поврзат едни со други. Промената во околината ќе им помогне на вашите деца да се заинтригираат за нови хоризонти. Здравјето е стабилно, внимавајте на хроничните заболувања.

ВОДОЛИЈА

Доброто расположение ќе ве држи и во февруари. Растат очекувањата од вас, па внимавајте да бидете на висина на работните задачи. Не сте особено задоволни на љубовно поле, но сепак можете да очекувате дека ќе флертувате и ќе се забавувате со повеќе личности. Исто така, ќе мора внимателно да се справите со своите можности  и да се сомневате во ситуации кои можат да се појават, претежно во областа на едукацијата. Луѓето од областа на трговијата сигурно ќе видат дополнителни придобивки. Кариерата ќе ги држи своите конци цврсто кон луѓето кои се занимаваат со уметност, бидејќи нивната кариера и одмор ќе мора да управуваат малку до третата недела од месецот. Вашата алчност би можела да ве впушти во големи неволји овој месец, затоа мора да бидете внимателни додека работите на професионалните фронтови и главно ја извршувате вашата деловна активност, темелно и добро. Надежта за нов потфат ќе биде плодна. Не се откажувајте. Брачните проблеми конечно ќе завршат овој месец, додека водолиите кои се „занесени“ во полупропаднати љубовни врски, би можеле да станат жртви на лошо комуницирање, па затоа треба да бидат попретпазливи од вообичаено. Доколку сте родител, развивањето ново хоби ќе ги одржува вашите деца, зафатени, љубопитни и позитивни овој месец.Чувајте го здравјето и не се изложувајте на опасности.

РИБИ

Февруари ќе биде многу подобар од јануари во речиси сите аспекти. Нема да имате никакви пречки да напредувате на работа, а успехот нема да изостане во ниту еден момент. Љубовта исто така е на ваша страна, а и редно време е да се опуштите. Внимавајте само да не губите премногу време со погрешна личност. Склони сте кон покачување килограми и пиење чашка повеќе алкохол. Правилното водство ќе ви заштеди време и пари, и затоа бидете сигурни дека ќе запознаете корисни луѓе овој месец. Можеби ќе се чувствувате малку под притисок околу четвртата недела, но ќе се справите. Овој месец, вашата кариера ќе биде она што ќе ви донесе задоволство и мир. За луѓето што чекаат можност за инвестирање, изберете ја хемиската и/или медицинската индустрија за да инвестирате овој месец, но избегнувајте започнување каков било нов потфат. Неочекувани луѓе во неочекувани временски рамки ќе влезат во вашиот живот. Февруари е месец за изразување, па така и ќе ги изразувате своите чувства на вашиот партнер. Вашиот брак може да помине низ груби периоди во втората половина на месецот, но работите наскоро ќе се смират. Некои моменти на ниска самодоверба и потреба за валидација може да се појават кај вашите деца поради ослабување на Месечината, но и тоа брзо ќе се реши. Генерално, работите ќе бидат во ред за сите риби овој февруари.

Евротип
SNBROKER
To Top