Новости

Астрологија

Празничен хороскоп: Како хороскопските знаци се подготвуваат за празниците

Овен (21 март – 19 април)
Припадниците на овој хороскопски знак имаат подеднакво внимание на обичаите и организацијата на забавата, бидејќи сезоната на празници е вистинскиот изговор за тоа. Затоа, тие не ги пропуштаат собирите на кои се поканети, а инаку не им е тешко да се грижат за добра забава за време на Божиќните празници.

Бик (20 април – 20 мај)
Во овој период од годината, биковите неуморно бараат вистински подароци за своите најблиски, а во исто време знаат да мирисаат попусти. Секако, пред да одат на шопинг, тие уредно составуваат список на предмети што ги замислиле и почнуваат да бараат на време. Покрај членовите на семејството и пријателите, тие исто така сакаат да се почастат барем со нешто, а ние со цело срце ги поддржуваме!

Близнаци (21.05 – 20.06)
Близнаците сакаат да ги поминуваат слободните денови на патување, кога ќе се појави можност. Колку и да сакаат да поминуваат време со своето најблиско семејство, што често прават, треба да истражат непознати места или да доживеат нешто поразлично. Без разлика дали станува збор за одење на забава со пријателите, или воведување нов ритуал дома, сè е подредено на создавање на најубави зимски спомени.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Луѓето родени во овој знак со месеци се подготвуваат за празниците. Покрај украсувањето на домот, тие најмногу уживаат во дизајнирањето на ужина и подготвени се да ја преземат целата работа. Во исто време, тие се обидуваат да задоволат различни вкусови и потреби, особено ако некој не може да консумира одредена храна.

Лав (23 јули – 22 август)
Лавовите со нетрпение го очекуваат декември, бидејќи знаат дека е време за семејни и пријателски дружења. Слушање новогодишни песни за деца, украсување новогодишна елка или дружење со овни како подготовка за забава, сето тоа е извор на радост. Се разбира, сликањето е неизоставен дел од празничното мени, и секој се обидува да влезе во кадарот, дури и оние кои се посрамежливи.

Девица (23.08 – 22.09)
Припадниците на овој знак се свесни дека празниците се и убави и стресни, па затоа се обидуваат да направат се што можат однапред. Планерот е нивен верен сојузник, бидејќи тие навистина се грижат за вклопување на туѓите активности во нивниот распоред, пред се кога станува збор за дружење, но и пријатно
задоволство за промена.

Вага (23.09 – 22.10)

Луѓето родени во овој хороскопски знак се заслужни за најголемиот ентузијазам за празниците. Тајната е во префинетиот вкус за украс и вниманието што го посветуваат на секој агол од нивниот дом. Откако ќе се запалат свеќите на елката или во дворот, магијата може да започне и сите се поканети да уживаат во сцената.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Како биковите, скорпиите со големо задоволство им даваат на своите најблиски. Во исто време, тие внимателно слушаат што откриваат соговорниците во разговорот и не штедат пари за да исполнат нечија желба. Тие сакаат да подготвуваат изненадувања и да ја покажуваат својата внимателна природа.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Припадниците на овој знак се задолжени за добра атмосфера, бидејќи тие знаат како да им помогнат на своите најблиски да заборават на секојдневниот живот и да се релаксираат. Тие се свесни дека овој период од годината е бурен и може да доведе до изгореници, па затоа сакаат да се занимаваат со детали, како што се состојки од коктел или список на божиќни песни, за семејството и пријателите да имаат целосна атмосфера.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Луѓето родени во овој знак со нетрпение го очекуваат крајот на декември, бидејќи тогаш тие се држат до семејните ритуали. Тие сакаат да ги почитуваат сите обичаи, од украсување на елката, до собирање на трпезата, до изразување благодарност за сите благослови. Сепак, тие сакаат да воведуваат ред и не се можни изговори што би ја нарушиле празничната хармонија.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
На крајот на годината, најважно за Водолијата е да помине квалитетно време со семејството и луѓето за кои искрено се грижат. Иако добиваат покани за забави и собири, тие не им придаваат значење на тоа, доколку сметаат дека не припаѓаат таму. Целта е да уживате во вистинско друштво.

Риба (19 февруари – 20 март)
Припадниците на овој знак се заслужни за сентименталност, што е особено нагласено за време на празниците. Тие сакаат сите што ги сакаат да се заедно и ќе сторат сè за да се чувствуваат како дома кога ќе дојдат на гости. Тие се грижат убаво да ги забавуваат сите и да им посветуваат внимание и време.

GOLD
To Top