Новости

Автомобили

ВИДЕО: Ова е Бугати од 11 милиони евра

Бугати ги оствари најавите и на саемот во Женева се претстави со до сега невиден дизајн ,луксуз и цена.

Новото Бугати се вика La Voiture Noire и е произведен во еден иединствен примерок. Станува збор за најсилен , најлуксузен и најскап суперсспортски автомобил на светот. направен е по повод 110 роденден на славната француска компанија, но и за да го воведе моделот Type 57SC Atlantic во новиот милениум.

Целата каросерија е од карбон , а под капакот има неверојатно силен 8.0 W16 мотор со  1.500 Kс i 1.600 Нм со шест ауспуси.  Перформансите на овој мотор остануваат тајна.

Се открива само дека овој автомобил е веќе продаден по основна цена од 11 милиони евра без данок . Името на купувачот останува тајна.

GOLD
To Top