Новости

Автомобили

Понудата на БМВ не завршува со X7, на ред е X8

Според многумина со лансирањето на X7 , БМВ го заокружи производството на СУВ , односно кросовер моделите. Иако и конкуренцијата од Мерцедес и Реинџ Ровер излезе со нови модели , сепак Баварците сметаат дека има место за уште полуксузен модел во нивната понуда.

Новиот модел би се појавил кон крајот на 2019 или на почетокот на 2020 година. Од компанијата потврдуваат дека името е веќе регистрирано како X8.

Најверојатно овој модел ќе биде комбинација на луксузот на Ролс Ројс Калинан и на нивниот најнов модел X7.

GOLD
To Top