Новости

Мода и убавина

Џесика Паркер во балски фустан во огнено -црвена боја

Сара Џесика Паркер, колумнистката од Њујорк во „Сексот и градот“  го потврди фактот на модна икона. Со атрактивната појава во црвено-балски фустан  ги  надминала конкуренциите на  Ballt  Fashion-гала вечер

Нејзинта црвена тоалета  во  балска форма, оставила впечаток на вистинска принцеза.  Црниот тул на ракавите и грбот како и нагласени рамења и длабоко деколте ги фокусирале погледите  на присутните кон неа. Раскошниот долен -балонест дел оддавал впечаток на  раскошност и гламур.

Неповторливиот крој го крунисала во нејзин стил-со салонки во огнено-црвена боја. Ноншалантно исчешланиот реп го украсила со црн стегач како завршница на фризурата, неодоливо-уредно-неуредна.

Црните контури од туш под и над капаците на очите, ги истакнуваат нејзините прозирно-сјајни и весели очи.

GOLD
To Top