Новости

Мода и убавина

Белите чизмички до глужд се новиот моден додаток за есенската сезона

Едно е сигурно – оваа есен, белите чизми се враќаат во нашите ормари. Можеби веќе поседувате еден таков пар кој не сте го виделе од раните 2000-ти, но време е да го пронајдете истиот.

Оваа сезона, белите чизми се „must have“. Летото нѝ ги донесе белите сандали и салонки, а есенската сезоната нѝ носи бели чизми од кожа до глужд, со остар врв и средна висина на потпетицата. Така барем велат модерните девојки од Холивуд!

Доколку мислите дека е тешко да се избере вистинската облека со бели чизми – опуштете се! Познатите девојки како што се Кендал Џенер, Џиџи и Бела Хадид покажуваат дека белите чизми можат лесно да се комбинираат со било која облека – од фармерки до вечерни фустани.

Важно е чизмите да бидат со остар врв, а потпетицата може да биде средна или висока, во зависност од вашите желби!

Во продолжение, погледнете неколку комбинации на познатите дами кои ќе ви помогнат полесно да ги стилизирате белите чизмички оваа есен.

GOLD
To Top