Новости

Мода и убавина

Бои, елеганција и стил – составен дел од вашето пролет-лето 2019!

Еве неколку работи што апсолутно мора да ги пробате, и секако да купите! Лаура Биагиоти, Гучи и Џорџо Армани во три сосема различни предлози дизајнирани за прошетка во центарот, забава со пријателите и конечно свечена вечера со свеќи со добро вино и вкусни предјадења.

За мода во 2019 година, исто така, владееле преклопувања на бои и прослава на геометриски форми. Пастелни нијанси и видливи ремени завршуваат облека што се среќава како софистицирана линија. Ова е референцата на колекцијата на пролет – лето 2019 година на Марни, една од најпознатите италијански брендови во последниве години, поради нејзината екстремна креативност која никогаш не доведе до баналност или прекумерна екстраваганција.

Петици во патентна кожа, удобни и истовремено пространи мини торби дизајнирани за жена во постојана револуција, која не сака да сопре.. Средни должини, колажни отпечатоци и тоа елегантно основно што никогаш не изгледа толку многу во моментов. За обувки нашиот предлог е на брендот Made in Italy Primadonna со модел Décolleté црна 8 см и строго квадратна пета.

 

GOLD
To Top