Новости

Мода и убавина

Вонвременкото-плисирано

Модниот тренд на „плисирано“ се покажа како класика која одново оживува во женскиот плакар. Нејзината разиграност ја донесува и пролетната варијанта која се проширува и на јакните, кошулите и пантолоните. Комплетен моден  изглед во стилот на -плисирано.

Инспирациите се пронајдени во непресушните осумдесетти години на минатиот век како израз и одраз на вечна елеганција и истите оживуваат во бојата на природата.

GOLD
To Top