Новости

Мода и убавина

Инспиративни чевли на Гучи!

Дури и танчерките се враќаат во мода, а Гучи отсекогаш бил волшебник на чевли. Инспириран од конвенционалниот свет, сосема гламурозниот предлог на maison е сеуште класичната зелена и црвена лента со строго нагласениот врв. Удобно со класичен тексас или дури и со прекрасен елегантен фустан за оние кои го бараат тој жесток дух што високата пета не е секогаш во состојба да даде.

Моделот Pollini, за оние кои не сакаат да компромис за удобност, но не сакаат да надминат 300 евра, е  со малку поскапи  цени. Оваа ставка, која веќе е во голема побарувачка и купена во текот на годината, е исклучително удобна и погодна за секоја пригода. Идеален за оние кои стојат неколку часа во текот на денот, не стискаат и лесно се прилагодувате на ногата. А потоа, што е со бојата, со метална нијанса што сигурно не останува незабележано.

GOLD
To Top