Новости

Мода и убавина

Најмодерни се облините, а популарните го докажаа тоа!

Модата и католичката имагинација беше темата на овогодинешниот Мет Гал што се одржа во Њујорк.

Познатите дами се појавија на црвениот килим во разигран и доста впечатлив аутфит, комбиниран со верски елементи и детали инспирирани од средновековната уметност.

Некои дами одлучија да играат на картата со модерни ткаенини, носејќи фустани кои и тоа како ги нагласија нивните облини.

Синди Крафорд доби многу комплименти за црвената вечерна тоалета од Версаче, докажувајќи дека жените на 52-годишна возраст можат да изгледаат феноменално. И тоа не било како, ами покажувајќи и истакнувајќи ги своите облини.

Ким Кардашијан со модел од Версаче

Гиги Хадид во фустан на модната куќа Версаче

Џенифер Лопез

Ешли Греам во Облеката на Прабала Гурунг

Емили Ратајковски во златниот фустан на Марк Џејкобс

Роузи Хантингтон-Вители во прилепена тоалета на Ралф Лоран

Ирина Шајк во Версаче и Бредли Купер во костум на Том Форд

Евротип
Евротип
To Top