Новости

Мода и убавина

Најпознатиот пензионер од Хрватска на модната писта ги покажа резултатите од вежбањето

Foto: Robert Anic/PIXSELL

Откако неговата изјава се рашири и стана хит во целиот регион, Таљат Селмани, попознат и како Тони, стана еден од најпознатите пензионери во Хрватска. Тој откри дека во младоста бил манекен, па така деновиве имаше можност на 82-годишна возраст повторно да прошета по модната писта и да ги покаже своите способности.

Тој се појави на модна ревија како дел од Саемот за венчаници, а носеше облека од вараждинската фирма „Вартекс“.

Погледнете го дедо Тони како изгледа на 82 години и кои се резултатите од вежбањето.

GOLD
To Top