Новости

Мода и убавина

Трендови за венчаници кои ќе бидат хит за свадбите во пролет 2019-та

Многумина пролетта ја нарекуваат сезона на свадби, а на невестите кои ја планираат свадбата во наредниот период секогаш им треба некој совет плус.

Иако има многу невести кои веќе со месеци наназад ја поседуваат својата венчаница, има и такви кои оставаат за во последен момент или сметаат дека нема потреба толку да се брза.

На модните писти секоја сезона се промовираат тековните и претстојните трендови, па во продолжение ви ги претставуваме оние кои ќе бидат хит за оваа сезона.

Трендови за венчаници за пролет 2019 – ги имавте ли на ум и кој ви е фаворит?

Машни

Целосно светкав материјал

3-D цветни дезени

Балски фустани

Впечатливи невестински панталони

Наметки наместо вел

Надувани ракави

Геометриски фигури и линии

 

 

 

 

 

 

 

Извор: Црно Бело

Евротип
Евротип
To Top