Новости

Мода и убавина

Фустан на Пенелопе Круз многу лесно може да помине и како венчаница!

За свечената премиера одржана во Мадрид, Пенелопе Круз избра бела тоалетa со потпис на модната куќа Шанел.

Фустанот на слојниот раскошен долен дел беше украсен со блескави кристали и истиот лесно може да помине како венчаница. Сепак, модните експерти секогаш “предупредуваат” дека белиот фустан е еден од најтешките избори за црвениот килим само затоа што многу лесно може да потсети на венчаницата, а дали е тоа толку мудро решение?

 

 

GOLD
To Top