Новости

Мода и убавина

Адел во прекрасен црвен фустан на „Вивиен Вествуд“ ги воодушеви обожавателите

Коментарите вртоглаво растат, секогаш кога Адел е на екранот. Освен нејзиниот величествен и моќен глас, нејзиниот имиџ е оној на кој и се восхитуваме. Адел стана икона на убавината и стилот, а сите горди изданија секогаш привлекуваат пофалби од бројните модни критичари и обожаватели кои го следат секој нејзин чекор.

Кога на нејзиниот профил на Инстаграм сподели видео од нејзината песна „Oh my God“, се огласи алармот. Во црно-бел материјал од само 23 секунди, таа се појавува придружувана од неколку танчерки во спектакуларни и луксузни комбинации на облека.

Ова последно парче е направено од црвена свила, а е дело на модната куќа Вивиен Вествуд. Проѕирен француски ракав ја нагласува нежноста на нејзиниот врат, додека прилагодениот струк, како корсет, дозволува долниот дел малку да падне. Со овој стилски избор Адел го потврдува преовладувачкиот тренд на корсети, кој е еден од главните оваа сезона, што испраќа јасна порака дека силуетата која владеела во минатото останува.

Во меѓувреме, дел од видеото е достапно и на нејзиниот официјален профил на Инстаграм, социјална мрежа на која пејачката изјави: „Одморена и ресетирана! Се чувствувам подготвена за 2022 година, претстојат многу нови работи, поради што сум многу возбудена.“

Евротип
SNBROKER
To Top