Новости

Мода и убавина

Амал Клуни – поим за беспрекорна елеганција

Стилот на Амал Клуни е една од оние ретки класики, евергрини на модниот избор.

Амал никогаш нема да ја видите во патики, широка облека, карирана кошула или кежуал шал или марама. Всушност нејзиното кежуал е секогаш беспрекорната елеганција претставена во струкираните алишта, високите потпетици, минимализмот, едноставноста и малку накит.

Оваа модна икона покажува дека секоја жена треба да има свој стил, посебен парфем и вкус кој веројатно му пркоси на најновите модни трендови.

Евротип
Евротип
To Top