Новости

Мода и убавина

Бела или седа коса – фризури кои докажуваат дека оваа боја и прилега на секоја дама

Скролајќи по социјалните мрежи, во сите текстови на порталите погледнавме совети за како да би се спречило ,,белеењето” на косата. Но, ние овој пат се одлучивме да ја разгледаме другата страна и да го разбиеме тоа монотоно ,,табу”.

Седата коса, моменто е голем тренд кој дури го претпочитаат и тинејџерките, па така тие намерно ја бојосуваат косата во бела боја. Шармот на ваквите тонови може да се постигне со убава и тренди фризура и секако добар и елегантен ,,make up”, што ќе го нагласи целосниот стилизиран изглед.

Пикси, боб, фризура од седумдесеттите, но за дамите во поодминати години, сепак не би препорачале долга коса. Изберете што пократка варијанта, бидете сеуште тренди девојка и сепак останете доследни и горди на искуството и приказните кои ги раскажуваат белите влакна во косата.

Во продолжение, погледнете фотки кои ќе ве уверат и конечно ќе ве натераат да гледате многу поинаку на оваа слика.

Евротип
Евротип
To Top