Новости

Мода и убавина

Бесконечна љубов – Нивното височество Високите потпетици

Не знаеме за вас, но според нашето око единственото стилско решение за секоја комбинација би биле високите потпетици. Доста е со претенциозната удобност над модната сцена. Патики, рамни чевли, ниски чевли… И сето тоа би го заборавиле и одново и одново би се вљубиле во моделот на овие високи потпетици чии фотографии баш инспиративно не освежија во жешките денови. Цветни дезени, уметнички и апстрактни шари, тропски принтови, кариран принт и многу многу шаренило!

Епа според нас време е повторно малку да си ,,трпиме” за убавина и да излеземе од комфорот на кежуал варијантите.

А сега побарајте нешто слично во вашиот плакар, потсетете се на таа самодоверба што ја нудат високите потпетици и освојте го светот одново со старата љубов.

СН Брокер
To Top