Новости

Мода и убавина

Одберете ги овие бои летово! – Со шарм на медитеранот во модниот изглед

Портокаловата боја и тоа како асоцира на жешко и врело сонце, на топли денови, некоја медитеранска клима, места каде на секаде има портокали, некаде на Соренто или Капри…Уф…

Пробајте со зелената боја, која асоцира на длабоките шуми, а можете да ја имплементирате и сината боја, која секако ни асоцира на море.

Пробајте со овие бои и внесете го шармот на медитеранот над вашиот моден изглед. Фустани, панталони, блејзери, безброј модни комбинации заедно со аксесоарите, маникирот, педикирот и се останото.

Уживајте и инспирирајте се од нашите Pinterest предлози.

Евротип
SNBROKER
To Top