Новости

Мода и убавина

Внатрешни плетенки – тренд на фризури кој се повеќе се враќа

Трендот на фризурата со внатрешните плетенки се чини дека ја доживеа својата кулминација во минатата година, но стилистите прогнозираат дека истиот ќе продолжи во 2022.

Сепак, оваа фризура можеби повеќе асоцира на кобинацијата со кежуал аутфит или успешно се вклопува во лежерните варијанти и уличната мода, па според тоа не доаѓа во предвид да ја комбинирате оваа фризура како дел од вечерниот изглед.

Во продолжение погледнете за што зборуваме, па ако ви се допаѓа, пробајте ја.

Евротип
SNBROKER
To Top