Новости

Мода и убавина

Елеганција, лускуз и раскош – пролетни фустани во розови бои на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад

Либанскиот дизајнер Зухаир Мурад е инспирација за многу жени ширум светот, а несомнено и за Холивудските ѕвезди кои многу пати низ годините продефилираа над црвениот тепих облечени во неговите фустани.

Овој неверојатно талентиран креатор, продолжува да изненадува и да предизвикува воздишки кај жените ширум светот. Неговите пролетни колекции се држат кон трендот кој најповеќе ја следи розовата боја, која всушност е нијанса на црвената, а тоа можеме да го заклучиме и од моделите во црвена боја во неговите пролетни дизјни на вечерните лусксузни и раскошни фустани за 2021.

GOLD
To Top