Новости

Мода и убавина

Заборавете ги класичните костуми – Нов тренд за деловен моден есенски изглед

Широките т. н. падобран панталони во комбинација со класична кошула се новото модно парче облека што може да го употребите за деловен изглед, како предлог за оваа есен.

Блејзерот и тесните панталони се заменети со овие модни парчиња кои шармираат со естетика, но и внесуваат малку лежерен кежуал „look“, потенцирајќи ја удобноста.

Монохроматскиот изглед, секако останува „number one“ опција, но и играта со две до три бои максимум е дозволена во стилизирањето на овој нов тренд кој сепак мораме да признаеме дека својата приказна ја влечи од изгледот на 90тите каде најповеќе се експонираа овие панталони со широк крој.

Евротип
SNBROKER
To Top