Новости

Мода и убавина

Карирани палта и ,,oversized” кошули – омилен моден финиш на комбинациите

Модата се менува, но карираниот принт никогаш не излегува од тренд.

Ваквиот принт неодамна излезе од асоцијацијата и неговото поврзување за некоја идилична атмосвера што е далеку од градот. Па сега, карираното е стилски и урбан лик на секој аутфит на модерната дама.

Струкираните палта со истиот принт остануваат класика, но деновиве се истакнуваат и т.н. ,,oversized” кошули. Погледнете ги моделите и дозволете си ја ваша дневна доза на модна инспирација.

Евротип
Евротип
To Top