Новости

Мода и убавина

Кејт Мидлтон во воодушевувачки розов фустан што доликува на една вистинска принцеза

Војводата и војвотката од Кембриџ се на патување во Белизе, Карибите и, како и на секое официјално кралско патување, избираат различни комбинации на облека. За изданието кое долго ќе го паметиме, третиот ден се погрижи Кејт Мидлтон. По повод приемот во чест на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора во оваа мала земја, оваа дама не остави без зборови со впечатлив розов фустан од една од британските култни модни компании.

Војвотката од Кембриџ, која претходно позираше во Белизе во цветен миди фустан, подеднакво привлечен со рамни чевли и еспадрили, се одлучи за долг фустан од органза од The ​​Vampire’s Wife, модна куќа создадена од поранешната манекенка Сузи Кејв во 2014 година позната по своите романтични винтиџ фустани. За неколку години стана еден од омилените брендови на познатите личности, како што се: Алекса Чанг, Кејт Мос, Кира Најтли или Сиена Милер, но и принцезата Беатрис. Инаку, името на брендот доаѓа од недовршениот роман на сопругот на Сузи, Ник Кејв.

Моделот што го избра Кејт Мидлтон се вика Light Sleeper, допира до подот, има светло розев тон што го прави погоден за специјални пригоди како овој вечерен дочек.

Фустанот е навистина посебен, како и неговата цена од 2.500 фунти, а Кејт Мидлтон го искомбинира со сребрени сандали со потписот на Џими Чу и чанта со вез инспириран од цивилизацијата на Маите. Изгледот војвотката го заокружи со впечатливи обетки, од Онита, направени специјално за неа.

Ова не е прв пат хероината на денешната приказна да се одлучи за споменатата британска модна компанија. Веќе ја видовме во нивниот втор модел во 2020 година, кога се одлучи за зелен миди фустан од металик свилен шифон со француски ракави на кој додаде обетки од H&M.

Евротип
SNBROKER
To Top