Новости

Мода и убавина

Кожни капути и палта – Омилено парче облека низ годините

Кожните јакни се парче облека кое  низ годините доминира. Омилено е кај модните блогерки, трендсетерките, а и славните дами не можат да им одолеат.

Во продолжение, ние издвоивме неколку фотографии од кожни капути во кои ќе се вљубите на прв поглед. Делуваат моќно, тренди, а во комбинација со останатите парчиња, тие навистина докажуваат дека и оваа година остануваат популарни. Се разбира „oversized“ палтата од волнени материјали или крзната и бундите се нешта кои неминовно ни асоцираат на зимата и студените денови, но доколку сакате да промените нешто во монотонијата, пробајте со ваквиот изглед.

Евротип
SNBROKER
To Top