Новости

Мода и убавина

Летни и романтични фустани за plus size модели

Се чини дека летово oversized моделите на фустани се најпопулани. Како number one избор во летниот аутфит, тие се одлични и за plus size девојките.

Удобноста пред се, веќе одамна е мотото на модниот свет особено во жешките денови и uлучната мода, а овие фустани го поентираат токму тоа. Комфор и романтичност е пораката што тие ја пренесуваат, а боите може да ги оодберете сами. Не одбегнувајте го и цветниот принт кој сеуште котира меѓу првите пиедестални места и ова лето.

Евротип
SNBROKER
To Top