Новости

Мода и убавина

Маслинесто зелено – Модна промена и враќање на ,,маскирната класика”

Доколку сакате нешто ново и поразлично од истите модни комбинации кои малку ви станале монотони, пробајте со тоа што би ја променале бојата на вашите алишта.

Нашиот предлог е  маслинесто зелената. ,,Освежете” го вашиот аутфит и пробајте со нејзините потемни нијанси кои асоцираат на романтична доцна есен. Но, ако малку се завртиме на другата страна од целата таа популарна романтика што доаѓа заедно со нејзиното есенско височество, би ги предложиле и моделите со маскирниот или т.н. војнички принт. Некогаш, истиот, се комбинираше само во кежуал спортскиот аутфит, но со оглед на удобноста што деновиве е на цена, дозволен е неговиот микс со други парчиња кои му сооддејствуваат на покласичните стилови.

Евротип
Евротип
To Top