Новости

Мода и убавина

Модата од 2000та? – тренд кој не би сакале да се врати!

Пантални со низок струк и фармерки – траперки. Маичка на прерамки над блуза со долги ракави, здолниште над фармерки, широки „раперски“ панталони, гола половина, кадифени тренерки, многу бои и многу пинк мода. Мали очила во боја, розови синтетички бунди…

Модата во 2000та. Би сакале ли да се врати овој тренд?

Некако носталгични кон тоа минато, но никако да разбериме што ли не „натерало“ да ги следиме тогашните модни птравила за стиловите. Погледнете некои фотографии од тој период и потсетете се како цела таа приказна изгледаше. Приказна или модно лудило?

Евротип
Евротип
To Top