Новости

Мода и убавина

Нов кежуал тренд на модната сцена!

Инспирацијата и креативноста во светот на креацијата, дизајнот, во светот на модата секогаш е во потрага по нешто ново.

Така, кежуал стилот во последните години го најде своето омилено место во гардероберот на многу девојки и до сега во него погледнавме многу варијации, мешање на материјали и нешто што порано никогаш не ни беше споиливо.

Но, како што рековме, инспирацијата не застанува и постојано се будат нови идеи. Во изминативе денови, девојките го пронаоѓаат токму овој т.н.крој како нешто ново и нешто што ќе го освежи до сега виденото.

Станува збор за кежуал облека, фустани, здолништа, па дури и костими за капење, а штосот е во плетката со која се креирани истите. Ваквите изработени модели, најпрво беа актуелни кај чантите, но сега истата плетка се употребува и кај облеката.

Погледнете за што станува збор.

Евротип
SNBROKER
To Top