Новости

Мода и убавина

Ова е единствениот модел на палто кој не излегува од мода – Може да го носите и во есен и во пролет

Трендовите се менуваат, модата варира се враќа кон она што се нарекува ретрто, винтиџ, па потоа тоа ретро и винтиџ лесно и се заборава. Колоритните изданија се враќаат во мода, крзното и бундите еден период се носеа струкирани и ја следеа линијата на телото, а сега повторно е ИН познатото „oversize“.

Но, она што никогаш не умира е класиката. Како таков евергрин модел кој според модните брендови, дизајнери, трендсетери и светски познати звучни имиња од модниот свет, тренч палтото е задолжителен модел кој мора да го имате во вашиот плакар. Во продолжение погледнете неколку модели и ако сеуште го немате ова парче облека, можеби е вистинско време да го набавите затоа што ќе го носите засекогаш.

Евротип
SNBROKER
To Top