Новости

Мода и убавина

Ова модно парче ќе ја замени класичната кожна јакна

Уште од минатата година, ова модно парче се труди да го замени класичниот модел на кожната јакна.

Станува збор за блејзерот од кожен материјал кој лесно може да се комбинира во секој кежуал аутфит. Предимензионираниот и подолг кожен блејзер одлично се вклопува со широките фармерки со висок струк, хеланки или мини здолништа со високи (гломазни) или тн. чизми моторки.

Според нас, па време беше да се замени кожната јакна со некој друг модел, а овој би го оцениле со чиста десетка.

Евротип
Евротип
To Top