Новости

Мода и убавина

Овие бои на лакови за нокти морате да ги имате оваа зима

Ни претстои зимска сезона, а освен што ќе ја прилагодиме гардеробата на дадените временски услови (всушност, тоа веќе го направивме), сигурно ќе носиме барем еден од следните лакови – атрактивен и популарен, едноставно нема да може да се заобиколи во текот на зимската сезона.

Чоколаден

Потемните и побогати нијанси на лак беа вистински хит во текот на есенската сезона, а нивното владеење ќе продолжи и во текот на зимата. Топлата нијанса на чоколадо е една од најпопуларните, а освен што се работи за популарна светла боја, иста е ситуацијата и кога се кармините и парчињата облека во прашање.

Темен металик

Металните нијанси на лак се еден од најлесните и најпосакуваните начини да добиете празничен стајлинг, а во исто време да изгледате софистицирано. Без разлика дали избирате посветли или потемни нијанси, единствено важно е тие да имаат светкав финиш, кој дефинитивно ќе ве издвои во сите прилики.

Раскошна црвена

Како што ќе изберете црвено вино во текот на зимската сезона, така и вашиот маникир ќе доживее промена во слична смисла. Имено, луксузните и потемни нијанси на црвена се многу популарни и неодоливо потсетуваат на стилот од деведесеттите години на минатиот век, а се резервирани за многу храбри дами кои не се согласуваат на компромиси.

Бојата на кафе

Кратко со млеко или продолжено со шлаг – да, токму тоа се нијансите на лак кои ќе ја одбележат зимската сезона. Помеѓу светкавите и темни зимски нијанси, крем – кафеавата нијанса со доза розова пудра боја, ќе ги донесат сите потребни промени и ќе бидат вистинско модерно освежување.

Зимско зелено

Сигурно знаете дека темно зелената е една од најпопуларните зимски бои, а тоа е случај и оваа зима кога се лаковите во прашање. Станува збор за прекрасни нијанси кои одлично ќе се вклопат во секој стајлинг, а можете да ги носите без проблем.

Евротип
SNBROKER
To Top