Новости

Мода и убавина

Овој моден додаток сите сакаме да се врати повторно во мода

Модата се менува, доаѓаат нови дизајнери, нови брендови, а и оние старите големи имиња од модниот свет, постојано креираат нешто ново или од ден на ден ги менуваат одлуките за тоа што ќе биде голем тренд.

Но, доколку не сте дел од оние кои слепо ги следат токму тие актуелни трендови и едноставно го носат токму она што го сакаат, се надеваме дека сме истомисленци и дека со вас би можеле да ја споделиме желбата да се вратат овие големи „big size“ модели кои често беа рачно изработени и секое парче беше уникатно. Големите брендови исто така стоеа потпишани под едни од најгламурозните дизајни, а најпознат беше Версаче, чии креации ден денес не остават без здив.

Денес се преферира минималистички стил и се стреми кон заборавање на ваквиот стил, но ако сте сеуште вљубени во овој асесоар, би ве охрабриле да ги носите и да ги вратиме во модниот свет.

 

Евротип
Евротип
To Top