Новости

Мода и убавина

Овој елегантен пар сандали е хит на сезоната

Жан Дамас, Французинката која важи за број еден модел во модниот свет, секогаш избира многу специфични сандали за своите летни изданија. Станува збор за пар во златна боја, кој оваа дама повторно го повторува при пораст на температурите, а кој стана и еден од најпродаваните.

Кога станува збор за златните сандали, најчестиот избор се оние со т. н. ремен и разумна потпетица, идеална опција за различни пригоди.

Секако, Жан не е единствената која се одлучи а ваквиот модел. Сандалите во таквото елегантно издание,  се почесто се забележуваат во комбинациите на свадбените гости, но и во уличниот стил.

Иако се многу разновидни, со оглед на впечатливата златна боја, препорачливо е да се одлучите за минималистички верзии и разумни потпетици кои можат да се прилагодат и на полежерни изданија.

Евротип
SNBROKER
To Top