Новости

Мода и убавина

Одлични ,,make up” трикови кои ќе ви заштедат време и по нешто ќе ве научат

На Tick Tok, кружат видеа кои на девојките навистина му олеснуваат околу нанесувањето на шминка.

Првиот трик кој се гледа на видеото во продолжение се однесува на нанесувањето на пудра. На почеток изгледа како некој научен експеримент, но ете make up,, научниците”, тврдат дека тој е успешен.

Целта на трикот е тоа што ако ја нанесете пудрата на ваков начин, таа ќе трае повеќе врме и ќе нема просотoр да се грижите дали остава последователни траги на алиштата.

Вториот трик се однесува на нанесувањето на алајнер. На многу девојки им е тешко да нанесат и најмала линија на очниот капак, а со ова, сето тоа изгледа толку едноставо со совршен ефект.

@iam.acml #aanhechten met @Bex HACK HACK LOVE IT!! #fy #fyp #vj #vjp #makeup #makeuphacks ♬ origineel geluid – Amber

Евротип
SNBROKER
To Top