Новости

Мода и убавина

Омилената цветна чанта на принцезата Дијана е летен хит и е достапна во продажба

Затворете ги очите и замислете за момент дека ја поседувате истата торба што ја носела принцезата Дијана помеѓу 1981 и 1982 година.  Замислете, сето ова може да биде реално.

Не случајно меѓу сите можни детали, чантата е таа која продолжува да го пренесува стилот на принцезата Дијана, кој оттогаш се повторува на неодредено време. Доволно е да се каже дека принцезата беше посветена на три модели на чанти кои подоцна ќе останат во историјата.

Лејди Диор и денес е амблем на француската куќа, но не беше единствениот. Салваторе Ферагамо и Тодс и ги посветија своите модели на принцезата од Велс, кои таа ги носеше толку многу што беше невозможно да не ги наречеме по неа. Но, сега неодамна повторно беше откриен еден од нејзините омилени модели – чантата со ватиран цвет што ја забележа Бланка Миро. Непотребно е да се каже дека тоа беше љубов на прв поглед.

Предметната чанта е потпишана од францускиот бренд Souleiado, основан во 1939 година, чија традиција датира од 17 век. Принцезата Дијана го купила овој модел (и уште четири други од истата колекција) во продавница во Фулам Роуд, за околу 30 фунти секој. Во 2020 година, Souleiado сакаше повторно да го лансира овој иконски модел. Чантата, која е украсена со цветен дезен, се вика Adiana и се продава на платформата Gucci Volt, продавницата за дигитални концепти на компанијата, предводена од Алесандро Микеле.

Евротип
SNBROKER
To Top