Новости

Мода и убавина

Познат холивудски фризер покажа трик за бујна пунџа: Се што ви треба се два стегачи за коса, две шноли и четка за заби

Познатите личности повремено споделуваат некои од нивните модни совети и трикови со нас, а овој трик веруваме дека најповеќе че им помогне на оние што имаат танко влакно на косата.

Познатиот холивудски фризер Крис Еплтон е задолжен за нега и обликување на косата на дамите, како Џенифер Лопез и Ким Кардашијан, а неодамна на својот Tik-Tok го покажа совршениот трик за бујна пунџа. Се разбира, ова не е нешто што не можете да го направите сами.

Се што ви треба се два обични стегачи за коса, две шноли и стара четка за заби.

Погледнете го неговото видеото.

@chrisappletonhair

This is perfect for anyone with fine hair that wants to make there messy bun look triple the fitness in a few mins 🌪

♬ Talking to the Moon – Bruno Mars

Евротип
SNBROKER
To Top