Новости

Мода и убавина

Предлог есенска тренди комбинација – Долга плетена блуза над мини здолниште

Можеби не е нешто ново, па веројатно до сега сте сретнале предлог комбинации на плетени блузи и мини здолништа или фустани.

Но, за разлика од минатите трендови каде плетените блузи беа во улога на кроп топ или се носеа до половината, нешто што ќе биде ново, е всушност големината или должината на ова парче облека. Во секој случај ќе носиме ,,oversized” џемпери и плетени блузи, а за сега една од најштосните комбинации кои нам ни привлекоа внимание е токму оваа, каде мини фустанот или здолништето само наѕира и покажува мал дел од него. Интересно е што ако некогаш беше чудно да се мешаат материјали, денес е тоа ок, па не е ништо изненадувачко да носите плетка од вуница со жоржетен фустан.

Евротип
Евротип
To Top