Новости

Мода и убавина

Предлог зимски модни комбинации

Повеќе алудирајќи кон дамите од деловниот свет или кон оние жени кои едноставно повеќе го преферираат класичното или софистицираното, овие модни комбинации би биле совршени за во зимските денови.

Слоевитото носење на парчињата облека сеуште е актуелно, а тука се и предимензионираните палта, плетени или блузи и кошули со пуф ракави на краевите, чипка како составен дел од романтични фустани кои го имаат ,,вкусот” на она што се нарекува винтиџ, кадифени чизми во боја на бургундец, везени додатоци и микс од бои кои и прилегаат на ,,зимската кралица”. Погледнете неколку штосни идеи.

Евротип
SNBROKER
To Top