Новости

Мода и убавина

Предлози на летен педикир за ова лето

Подготовките за на плажа започнуваат и време е да му посветите внимание и на вашиот летен педикир. Убавите сандали и влечки заслужуваат убави и негувани стапала и одличен изглед на ноктите, па затоа размислете околу најновите трендови за ова лето во однос на оваа тема.

Од она што можевме да го заприметиме на Pinterest, трендовите за оваа година не претпочитаат премногу ексклузивитет, ударни бои и колоритни блескави нокти. Наместо тоа, за да имате стилски и дамски моден ,,look”, модните совети препорачуваат посуптилни и нежни дизајни загасити бои и тонови и француски педикир, кои ќе му дадат покласичен дамски изглед на девојките над жешкиот асвалт оваа сезона.

Споделуваме неколку наши предлози кои нам ни се допаднаа и веруваме дека ќе ве инспирираат.

Евротип
SNBROKER
To Top