Новости

Мода и убавина

Розова боја на коса – Необичен тренд кој трае веќе години

Најпопуларната нијанса на црвената боја, нежната розово или,, baby pink color” го држи сворто врвно место веќе неколку години штом станува збор за бојата на косата.

Нежните варијанти на розова заедно со пурпурни нијанси и светли тонови во микс со кежуал и удобен аутфит, се одлични или најбарани од страна на тинејџерската публика. Но, ништо помалку низ светот и уличната мода над светските метрополи, не заостануваат и жените над триесет или оние кои ги избегнуваат стереотипите.

Како и да е, ако сакате смела, луда, а сепак нежна и романтична промена во поглед на стилизирањето на вашата коса, пробајте со оваа идеја.

Евротип
SNBROKER
To Top