Новости

Мода и убавина

Трендовите се враќаат – Фризура инспирирана од една од главните актерки во серијата „Пријатели“

Џенифер Анистон, односно Рејчел Грин, засекогаш ќе остане запаметена по иконската фризура во серијата „Пријатели“ што и денес се копираат.

Но, таа не е единствената „пријателка“ со  фризура што и денес инспирира многумина низ светот.

Иако досега можеби го немаше заслуженото внимание, Кортни Кокс, односно Моника Гелер имаше фризури кои не треба да ги игнорираме.

Слоевите, популарната должина и волумен се компоненти на одличните фризури. Додадете на тоа и доза носталгија, што не е невообичаено кога се трендовите во прашање, и имате хит фризура за 2022 година.

Фризурата на Моника стана голем хит и на TikTok, а по ова повторно се заклучува дека Ретрото е ИН.

@lachicanna Yall fucking with the Monica Geller cut ?! 😸#GodzillaVsKongRoar ♬ Break it off – 😘🙈☺️

Евротип
SNBROKER
To Top