Новости

Мода и убавина

Трендот се менува! – Кожни панталони наместо кожни хеланки!

Веќе некоја година припиените кожни хеланки во комбинација со подолги блузи или кошули беа ин.

Но, трендот се менува, па од оваа година ќе носиме кожни панталони велејќи им збогум на хеланките.

Панталоните не мора да се комбинираат само со долги туники, кошули или блузи. Тие одлично стојат со кратки блејзери, дуксери, дебели блузи. Спортските и кежуал комбинации повеќе се приоритетни штом станува збор за нивното комбинирање, но во изборот може да одговараат и со класичен аутфит.

GOLD
To Top