Новости

Мода и убавина

Удобност пред се – дефинитивно овој фустан е вистинскиот избор за ова лето!

Широкиот крој и удобноста кој ги нуди моделот на ,,overaized” фустаните, го прифатија многу од девојките ширум светот и така тој стана најактуелен за ова лето.

Неговата романтична страна е всушност апсолутна спротивставеност на она што некогаш го баравме од фустаните. Тие беа тесни, прилепени и сепак…Не баш удобни. Па така, денес најпопуларниот модел, некогаш беше само обично кежуал парче кое никако не смеевме да го покажеме на улица. Споредбата е дрска, но ако би си го вратиле ,,филмот” на назад, ова беше модел и крој за спавача.

Како и да е, нам ни се допаѓа и би го предложиле како задолжителен додаток кој треба да го имате помеѓу купот гардероба.

GOLD
To Top