Новости

Мода и убавина

Црвената боја на коса – тренд кој се задржува!

Трендот на црвена боја на коса останува на пиедесталното место, велат стилистите.

Кога помислуваме на оваа боја, алудираме на огнено црвена, но годиниве актуелни се и нијансите на црвената боја.

Бакарната, светлата црвена со шатирани розови и дури портокалови прамени и кои го постигнуваат ефектот како да залезот на сонцето заспал во вашите прамени. Што се однесува до фризурите, веројатно на оваа боја и одговараат сите трендови. Новите, а и винтиџ стиловите. Пикси, долга, кадрава или права.

Изборот е ваш, а ако сакате промена со која ќе оставите силен впечаток, наш предлог дефинитивно е црвената.

Евротип
SNBROKER
To Top