Новости

Мода и убавина

Шапките – моден додаток кој не е наменет само за на плажа

До сега бевме навикнати големите шапки или шешири да ги гледаме како моден додаток за на плажа или едноставно како нешто што ќе не заштити од сонцето. Но, некои од модните брендови, овој моден детал го ,,наметнуваат” како употреблив и за во кежуал варијантите во уличната мода.

Интересно е што истите освен што може да се комбинираат со фустани, макси здолништа или панталони, туку совршено прилегаат и во комбинација со костим или одело. Нам ни се допаѓа овој предлог, па одлучивме да го споделиме со вас.

Евротип
Евротип
To Top