Новости

Мода и убавина

5 Модели на фустани кои ќе бидат најпосакувани оваа пролет!

Фустаните се секогаш во мода, но спремете се оваа пролет да бидат најударните штом го отворите вашиот плакар.

Пред нас се неколку нови трендови на модели, но во оваа сезона, во исто време,  ќе имаме чувство дека се наоѓаме во некој моден времеплов. Оваа пролет подгответе се да нè врати и кон оние класични фустани кои никогаш не излегуваат од мода.

Нивните едноставни линии креираат силуета и одговараат на речиси секоја фигура, а од друга страна пак токму тој класичен изглед комбиниран со трендовски бои и шаблони му дава свежина на аутфитот, истовремено задржувајќи го својот разноврсен карактер што ги прави безвременски.

Во продолжение, погледнете кои ќе бидат најпопуларни модели на фустани за оваа пролет.

Фустан со преклоп

„Слип“ фустанот – едноставен и беспрепокерен минимализам

Црниот неизбежен фустан за секоја прилика

Макси и пролетно опуштено

За секој ден – кошула како фустан

Евротип
Евротип
To Top