Новости

Мода и убавина

5 Тренди бои на лакови за нокти за есен 2021

Време е конечно да се збогуваме со убавото лето и да се прилагодиме на студените денови, па нели… да се облечеме во есенско руво.

Но, една вистинска дама, освен на аутфитот, треба да внимава и на ситниците, а денес зборуваме за маникирот како дел од нив. Рацете се огледало на женственоста, па убаво е секогаш да им го обрнете потполното внимание.

Во меѓувреме, убаво е и да ги знаете трендовите на форми кои се актуелни оваа година (за кои зборувавме во некои од минатите текстови), а овој пат би ве запознале со петте најтренди бои на лакови за совршен изглед на вашиот ИН маникир.

Тегетна или темно сина боја

Циклама

Сива

Смаргдна нијанса

Нуди и природен изглед

Евротип
Евротип
To Top