Новости

Мода и убавина

5 Тренди капути кои ќе ги носиме со години

Изберете класични модели кои се украсени со безвременски детали

Класичните модели на капути оваа зима се надградени со интересни детали во вид на дезени, материјали, кроеви.

1. Крзно со дезен

Има нешто толку лесно гламурозно во луксузен слој со нејасна текстура. Носете го како предимензионирано парче над сè што мислите да облечете. Од кежуал аутфит и ,,лежерни” фустсни до оние кои се наменети за забава.

2. Прилагодете го палтото кон вашиот вкус

Кога би прашале кој било моден експерт кој би издвоил еден стил на палто како императив, одговорот би бил дека за вистински безвременска привлечност, единствениот што одговара е оној кој токму вам најповеќе и удобно ви одговара и стои. Доаѓа во различни комбинации, па можете да изберете помеѓу дизајни или цврсти бои.

3. Пуфер палто

Без разлика дали ќе се одлучите за подебела и предимензионирана пуфер јакна или палто или можеби би одбрале порафиниран ватиран стил, ова сигурно ќе ви биде пријатно во текот на целата сезона.

4. Палто без копчиња

Палтото кое нема копчиња и е врзано со ремен, е апсолутен хит. Сепак, закопчувањето околу половината и предимензионираниот крој му даваат порелаксирано, полуксузно чувство.

5. Класичен тренч палто

Со долга историја која датира од Првата светска војна, палтото е добро вградено во книгите за модна историја. Стилот сега е главен во гардеробите на мажите и жените и никогаш не пропушта да додаде стара школа елеганција на која било облека.

Евротип
SNBROKER
To Top